بازگشت

نمایندگی زیمنس – خدمات و سوالات مرتبط

نمایندگی زیمنس – خدمات و سوالات مرتبط
نمایندگی زیمنس

امروزه به دلیل تحریم های آمریکا، نماینده رسمی زیمنس در ایران وجود ندارد. همچنین توجه داشته باشید که بعد از پیگیری های انجام شده در ارتباط با نمایندگی زیمنس موضع رسمی مدیر شرکت زیمنس در اردیبهشت سال 1397 درباره ایران و نمایندگی های آن، اعلام شده که شرح دادیم:

گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران گزارش کرده اند که مدیرعامل شرکت آلمانی “زیمنس” به دستور رئیس جمهور آمریکا با توجه به خروج از برجام، این شرکت حق امضای قرارداد جدید با ایران را ندارد.

کایزر، مدیرعامل شرکت زیمنس، با توجه به تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، اظهار کرده است که دیگر نمی تواند معامله ای با ایران انجام دهد.

نظر او این است که اگر شرکت های بین الملل پذیرای سفارشات جدیدی از ایران باشند، با تلافی آمریکا روبرو خواهند شد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در بیانیه ای اعلام کرده است که احتمال تحریم کشورهای اروپایی که با ایران هنوز هم تجارت می کنند، وجود دارد.

شرکت زیمنس در روز دوشنبه با یک بیانیه اعلام کرده است که تا به حال تابع محدودیت های صادرات بوده است و همچنان هم پایبند به آن می ماند.

به دلیل اینکه سود حاصل از تجارت شرکت زیمنس با ایران در مقابل سود حاصل از درآمد تجارت با آمریکا، مقدار قابل توجهی نیست و بسیار کمتر است، تجارت با کشور ایران، از اهمیت زیادی برخوردار نمی باشد.

به دلایلی که گفته شد، ۵۰ هزار نفر از افراد این شرکت، در آمریکا مشغول به کارند.

در ایران نماینده رسمی شرکت زیمنس وجود ندارد؛

اما دلایلی وجود دارد که موجب می گردد تا بخواهیم با نماینده این شرکت تماس بگیریم:

  • تامین کالای اصلی زیمنس
  • خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه های صنعتی همراه با تکنولوژی پیشرفته زیمنس در سطح استانداردهای بروز دنیا
  • خدمات پس از فروش زیمنس(تعمیرات، گارانتی و ….)

این سه مورد توسط شرکت زیمنس کالا انجام می شود و می توان به راحتی از آن استفاده کرد.

اما اگر خواهان ارتباط مستقیم با شرکت زیمنس هستید، با دفتر حافظ منافع زیمنس در ایران مرتبط شوید.

آدرس شرکت زیمنس: تهران، خیابان طالقانی، کوچه بندرانزلی پلاک ۱۳

کدپستی: ۱۵۹۳۶۴۳۳۱۱

تلفن: ۰۲۱۸۵۱۸۱

ایمیل: info.ir@siemens.com

سایت رسمی زیمنس در ایران: siemens.co.ir

همان طور که قبلا هم گفته شد، ایران به دلیل شرایطی که در آن وجود دارد، ارتباط رسمی خود را با نمایندگان این شرکت قطع کرده است و هیچ نماینده رسمی ندارد.

اگر شرایط حضور نماینده رسمی زیمنس در ایران تغییر کند و یا بهبود یابد، شرکت زیمنس کالا نمایندگی رسمی شرکت زیمنس را دریافت خواهد کرد.

به دلیل عدم وجود نماینده رسمی زیمنس در ایران، گارانتی کالاهای زیمنس توسط خود زیمنس بی معناست.

گارانتی و خدمات پس از فروش توسط بعضی شرکت های تامین کننده مانند زیمنس کالا به کالاها داده می شود. البته اگر کسی خواهان گارانتی از خود زیمنس است می تواند از طریق شرکت زیمنس کالا آن را دریافت کند.

سایت رسمی زیمنس این قابلیت را دارد که نماینده های رسمی این شرکت در سراسر دنیا را تشخیص دهیم.

اما در ایران هیچ نماینده رسمی از این شرکت وجود ندارد.

برخورد قانونی شرکت زیمنس در مرجع قضایی کشور امکان پذیر نیست و دلیل آن هم، عدم وجود نماینده رسمی زیمنس در ایران است. ولی اگر در ایران نماینده رسمی داشته باشیم، حق برخورد قانونی به زیمنس داده خواهد شد.

نمایندگی زیمنس به شاخه هایی تقسیم می شود که کارشان متمایز از یکدیگر است؛

·        Solution partner

نماینده متخصص همراه با دانش فنی اتوماسیون و همچنین درایو که تیم تخصصی وهمچنین دانش فنی بسیار بالایی دارند، صنعت را به خوبی می شناسند و راه حل های زیمنس را برای صنایع متفاوتی به خوبی پیاده سازی می کنند.

·        Repair partner/ Approved partner- Industry services

نماینده رسمی ارائه خدمات تعمیرات و همچنین پشتیبان محصولات زیمنس به مشتریان هستند‌. دانش و تجربه بسیار بالا و بروز را برای خدمات تخصصی و گارانتی محصولات را دارند.

·        Distributor / Approved partner- Value Added Reseller

نماینده رسمی فروش محصولات زیمنس که مجاز توزیع محصولات هستند. همچنین این نمایندگی دانش فنی و آگاهی لازم برای مشاوره تخصصی خرید مطمئن به مشتریان را ارائه می دهند.

تنوع محصولات در شرکت زیمنس بسیار بالا است؛ بنابراین اگر کالایی را درخواست دهید، تامین و تولید می شود اما این شرکت، انبار کاملی در هیچ جای دنیا ندارد.

امکان پذیر است اما گاهی کالایی دست دوم است و یا قدیمی شده است و یا حتی گارانتی و خدمات پس از فروش ندارد که در این صورت ممکن است کالایی شبیه به آن در بازار، با قیمت پایین تری پیدا شود.

سعی مجموعه زیمنس کالا در این است که با سودی منصفانه و قیمتی عادلانه خدمات خود را به مشتریان ارائه کند.

با این وجود که در ایران نماینده رسمی زیمنس نداریم و تهیه کالای اصلی دشوار است، اما توصیه ما این است که خریدی مطمئن انجام دهیم. اگر شرکتی معتبر باشد، آبروی خود را با عرضه کالای نامرغوب به خطر نمی اندازد.

واحد فنی شرکت زیمنس کالا با داشتن تجربه چندین ساله خود، پاسخگوی مشکلات و سوالات کاربران تجهیزات و راه کارهای زیمنس می باشد.

زیرا هر شرکت معتبر و موفقی، واحدی برای پاسخگویی و رفع نیازهای مشتریان خود دارد.

با توجه به شرایطی که اکنون در ایران حاکم است و آن هم عدم وجود نماینده رسمی زیمنس در ایران است، شرکت زیمنس کالا با کادر مجرب و با تجربه خود می توانند خدماتی تخصصی به مشتریان بدهند. بنابراین صنعتگران و تولیدکنندگان ایرانی نگرانی بابت خرید و استفاده از کالاهای این شرکت نخواهند داشت.

زیمنس یک مجموعه بسیار بزرگ است؛ بنابراین کارهایی برای خدمات پس از فروش محصولات خود انجام داده است.

به صورت کلی ساختار زیمنس به اینگونه هست که تعدادی از شرکت ها صرفا عامل فروش و بعضی دیگر مجری پروژه ها و همچنین برخی دیگر هم مسئول خدمات فنی و مهندسی هستند.

خدمات پس از فروش زیمنس بواسطه service center ارائه می شود. همچنین شرکت زیمنس کالا همه خدمات یک مرکز service center زیمنس را به مشتریان خود ارائه خواهد داد.

با توجه به اینکه قبلا هم گفته شد، ایران در شرایط برجام است و از طرف آمریکا و تهدید کشورهای اروپایی توسط آمریکا، شرکت هایی همچون زیمنس از ایران خارج شدند.

پس اگر شرکتی ادعای نمایندگی زیمنس را داشت، قطعا دروغ می گوید و اگر در شرایطی قرار گرفتیم که بازهم شرکت زیمنس به ایران بازگشت، با این شرکت بزرگ به مشکل خواهند خورد و دیگر نمی توانند نمایندگی این شرکت را بگیرند.

قطعا شرکت های معتبر و با اعتبار بالا هرگز دست به چنین کاری نمی زنند و خود را بدنام نمی کنند.

تنها دفتر باقی مانده در ایران، دفتر حفظ منافع زیمنس است که نمایندگی زیمنس را اجرا نمی کند.

با درخواست ارائه گواهینامه نمایندگی به روز زیمنس نیز می توانید به صحت این ادعا پی ببرید.

در حال حاضر قویترین نماینده زیمنس در ایران، شرکت سهامی زیمنس است که خود زیرمجموعه زیمنس است.

شبکه نمایندگی در ایران توسط همین دفتر صورت می پذیرد.

اما قابل ذکر است که این دفتر حافظ منافع زیمنس در کشورمان است و در کل فعالیت خاصی ندارد.

آدرس دفتر: تهران، خیابان طالقانی، کوچه بندرانزلی، پلاک ۱۳

پرسش های پرتکرار
نمایندگی زیمنس – خدمات و سوالات مرتبط
امروزه به دلیل تحریم های آمریکا، نماینده رسمی زیمنس در ایران وجود ندارد. بدلیل اینکه ...

استعلام زیمنس آفر

ورود کدهای موردنظر