کنتاکتور زیمنس - نمایندگی زیمنس ایران - مزایای کنتاکتور زیمنس - لیست قیمت کنتاکتور

چرا کنتاکتور زیمنس را انتخاب کنیم؟ کنتاکتور زیمنس چه برتری نسبت به سایر کنتاکتورها دارد؟ کنتاکتور زیمنس چه انواعی دارد؟ شکی نیست که کنتاکتور زیمنس یکی از پر کاربرترین تجهیزات در صنعت برق است که برای کلید زنی مدار الکتریکی قدرت استفاده می شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی کامل کنتاکتور بپردازیم.

آشنایی با کنتاکتور زیمنس

کنتاکتور زیمنس (Siemens contactor) نوعی کلید کنترل شونده ( الکترو مغناطیسی) است که برای ایجاد قطع و وصل شدن مدارهای الکتریکی با توان بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه الکتریکی شباهت زیادی به رله حفاظتی دارد، با این تفاوت که کنتاکتور از قدرت بیشتری برخوردار است. می توان گفت این کلید مغناطیسی پرکاربرترین وسیله در تجهیزات برق صنعتی می باشد که در مکان های مختلف به کار می رود.

نحوه ی عملکرد کنتاکتور زیمنس

نحوه ی عملکرد کنتاکتور زیمنس بسیار ساده است. کنتاکتورهای زیمنس بر اساس جریان الکتریکی و میدان الکترو مغناطیسی کار می کنند و به همین دلیل هنگامی که جریان الکتریکی از کنتاکتور عبور می کند و به سمت کنتاکت ها می رود، یک میدان الکترو مغناطیسی قوی ایجاد می شود. این عملکرد باعث می شود، میدان الکترو مغناطیسی آرمیچر را به طرف بوبین بکشد که باعث ایجاد قوس الکتریکی شود، و همچنین جریان الکتریکی از طریق کنتاکت ها به طرف دستگاهایی که در آن کنتاکتور های زیمنس هستند هدایت می شوند. این دستگاه باید به صورتی طراحی شود، که بسیار سریع باز و بسته شود تا باعث ایجاد خسارت نشود.

انواع کنتاکتور زیمنس

در بخش پیشین دانستیم کنتاکتور زیمنس چیست و چگونه کار می کند. حالا به انواع مختلف آن می پردازیم. کنتاکتورها به دو دسته کلی تقسیم می شوند که عبارت اند از:

  • کناکتور زیمنس تک فاز
  • کنتاکتور زیمنس سه فاز
 
 

کنتاکتور زیمنس تک فاز

محصول کنتاکتور کلیدهای کنترلی الکترو مکانیکی هستند که برای قطع و وصل جریان الکتریکی استفاده می شود. کنتاکتور زیمنس تک فاز، یک نوع رله است که برای کلید زنی جریان قدرت استفاده می شود. این کنتاکتورهای تک فاز مانند بوبین ها دارای صدای کم و ظاهر و طراحی جدید می باشند. همچنین این کنتاکتورهای تک فاز به کنتاکتور های ساختمانی یا بیمارستانی هم معروف هستند.

کنتاکتور زیمنس سه فاز

دستگاه کنتاکتور سه فاز در واقع یک نوع کلید است که برای خاموش و روشن کردن یک مدار الکتریکی استفاده می شود. کنتاکتور سه فاز، شدت جریان اولیه را که وارد مدار می شوند را کاهش می دهد، این کار باعث می شود که عمر خازن افزایش یابد. از دیگر ویژگی های این کنتاکتور زیمنس نسبت به سایر کلیدها، قطع و وصل شدن تعداد بالای آن است.

خرید محصولات زیمنس

شما میتواندی برای تهیه محصولات زیمنس، به فروشگاه زیمنس کالا مراجعه کنید و یا با کلیک روی آیکون تلفن سمت راست تصویر، برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید. زیمنس کالا به عنوان نماینده و تامین کننده عمده محصولات زیمنس آلمان در ایران، تمامی خدمات فروش، مشاوره خرید، مشاوره و عملیات تجهیز را به شما هموطن عزیز در تمام نقاط کشور ارائه میدهد.